DJ Alejandro Roman: Techno nemá v Mexiku na růžích ustlánoPublikoval Datum


DJ Alejandro Roman nám na Pigfestu předvede řízné techno, jaké se hraje v Mexiku.

Není zrovna obvyklé, aby k nám někdo z mexických dýdžejů zavítal, proto jsem mu položili pár otázek, abychom se o něm a tamější scéně dozvěděli něco více.

 

Ty jsi z Mexika, jak vlastně vypadá techno scéna v tvé zemi? Je tam hodně klubů a festivalů?

Mexiko je zamořené folklorní hudbou a vždycky bylo. Takže vůbec dostat se k techno, ale také prorazit a růst je zde extrémně těžké. Lidé, kteří zde poslouchají techno, jsou pro zbytek naprostí mimozemšťané a techno scéna je silně spjatá s undergroundem. Jasně, existují zde kluby, kde se hraje techno a konají se tu akce, ale je jich jen pár a zřídka. Na velkých akcích nebo festivalech hrají techno dýdžejové běžně s jinými žánry na jednom pódiu.

 

Přestal jsi používat svoji přezdívku S.O.N., proč? Hraješ teď jinou hudbu?

Hraju už víc jak deset let a tehdy prostě každý, kdo stál za technicsy, musel mít přezdívku, bylo to velmi „cool“ J)). Teď jsem ale snad již vyrostl, hudbu beru dospěleji a chci, aby mě lidé poznali takového, jaký jsem, bez skrývání, přezdívek a masky. Hudební styl jsem ale nikdy nezměnil. Vždycky jsem miloval techno, i když se netajím, že mám rád také funky a house. Hraji od roku 1994 a můj styl je vlastně hybridem všech těchto žánrů.

Píšeš stále o hudbě? Máš rád také jiné hudební styly?

Ano, občas píši pro časopisy a také pochopitelně pro své webové stránky. Mám rád i jiné žánry, jsem prostě audio inženýr! Miluju hudbu v jejím různém provedení a nedovedu si představit, že bych dělal něco, co nesouvisí s hudbou. Mám rád jazz, soul, funk, disco, mexická lidová hudba, tady všude si beru pro sebe inspiraci.

 

V České republice jsi nikdy nehrál, na co se můžeme těšit?

To ještě ne, zatím jsem hrál v jižní Evropě a Americe, takže to bude moje premiéra. Pokud máte rádi tancování, kalení a adrenalin, jsem si jistý, že vás nezklamu. Už si připravuji tajné zbraně a věřte, že z tanečního parketu neslezete!

 

A co bys českým party lidem vzkázal?

Připravte si boty na tancování, kalení a skákání, Pigfest bude stát za to!

 

Info: http://www.alejandroromandj.com
MP3: http://www.alejandroromandj.com/download.html
Video: http://www.youtube.com/watch?v=Z16c9bC_3H0

Komentáře jsou vypnuty.