Radical Redemption – One Man ArmyPublikoval Datum


HOLY FUCKING SHIT… Člověk si říká: “to bude menší party, jedu hlavně za hudbou, moc od toho nečekám”, a pak mu vystřelí mozek.. Pro upřesnění – jednalo se o party na počest Radical Redemptiona. Bylo zde vydáno nové album a představen staronový Radicalův live-act. Prostě takový větší X-Qlusive. Jestli v tomto článku hledáte pouze zhodnocení, tak vám předem říkám, že to byl neskutečný zážitek. Dále budu pouze rozebírat, jak moc neskutečný byl.

Lístek jsem si koupil již v létě, těsně po začátku předprodeje, věděl jsem, že na této party musím být. Těžce jsem na něj otročil na metalovém festivalu, pro elektro hlavu jako já neskutečné utrpení, ale to vás asi nezajímá. Čekání na tuto party bylo dlouhé, během té doby byl ještě Imagination festival a Kings of Hardstyle v polském Zatoru. Řekl bych, že jsem na to málem zapomněl. Se svým štěstím jsem se hodně bál, abych něco nezkazil a nemusel cestu zrušit jako před rokem na X-Qlusive Legends. Naštěstí vše vyšlo, čekání skončilo a v sobotu jsem s bandou dalších 5ti radicálních fanoušků vyrazil směr Amsterdam.

IMG_20151107_121151

V Amsterdamu mají krásně vyřešený prostor pro haly. Na vlakové zastávce Bijlmer ArenA (ano, opravdu je na konci velké A) najdete všechny tři důležité amsterdamské haly (Amsterdam Arena, Heineken Music Hall a Ziggo Dome) pohromadě a říkám vám – stát mezi nimi je sám o sobě zážitek. Ale zpátky k party. Na akci jsme se vydali dříve, neboť jsme nechtěli stát dlouhé fronty u vstupu. Po dlouhé a možná trochu vlezlé kontrole jsme se dostali dovnitř. Čas bokem stále byl, tak jsem ihned běžel k merchandise stánku, kde jsem si pořídil úžasné tričko “Brutal Motherf*ckers.” Rychle pro pivo a hurá na prvního DJe, pana Lunu.

IMG_20151107_213542

Na začátek akce jsem očekával oldschool set, ale hned jsem byl přesvědčen, že tato akce bude hodně RAW. Luna pod třech oldschoolových peckách začal házet raw bomby, které trvaly až do rána. Warm-up to byl hodně krátký. Po Lunovi nastoupil E-Force, aktuálně jeden z nejúspěšnějších raw DJů, který musel bohužel hrát brzo, neboť hrál později v Belgii. Set ale neodbyl, hrál jako vždy. Australský talent Outbreak měl tu čest hrát před hlavním mužem a proto si na tom dal pořádně záležet. Určitě se můžete těšit na jeho nové EP – Raw from the Heart, zahrál snad všechny věci z tohoto EP a jsou to pecky.

IMG_20151108_002209

Je úžasné, jak i malé věci dokážou neskutečné věci. Z Defqonu jsem zvyklý na intra vystupujících dlouhá i 10 minut, ne-li víc. Zde ovšem nebyl čas na průtahy, Radical již čekal v novém obleku na to rozkopat HMH do základů. I přesto jsem u intra málem brečel, když poté vyskočil Radical na stage a okamžitě zahrál One Man Army hymnu s MC Nolzem. Kamarád to nevydržel a slza štěstí mu ukápla. Nedivím se mu, měl jsem k tomu blízko také. Dalších 45 minut byla neskutečná smršť kopáků lítajících jak během druhé světové války. Umíral jsem štěstím, každá chvíle tohoto setu byla radost, čistá radost z obklopení silnou hudbou a úžasnými lidmi odhodlanými pařit až do posledního kopáku. A také radost z Joeyho, miluji jeho sety, protože je na něm vidět radost z hraní, nefalšovaná čistá radost. Miloval jsem každou chvíli.

887610

Nejlepší Joeyho kamarád, Crypsis, převzal stage a se svým živým vystoupením nám připomněl, že i on by si takovou party zasloužil. Zahrál staré i nově věci a pár ID tracků které se začínají možná rýsovat do Crypsisova nového alba. Ale o tom zatím pššt. Starými věcmi se pyšnil i set Act of Rage b2b Radical. Ve chvíli, kdy Joey zahrál Under Attack od Ran-D s Adarem, vyskákal jsem díru do podlahy. Act of Rage je velmi talentovaný nový umělec na labelu Minus is More a jeho tracky jsou top, takže takto zkombinovaný set byl opravdu parádní. Překvapil chlapec, překvapil. Minus Militia předvedla svou dominantní pozici ve světě live actů. Půl hodiny pekla, masakr. Digital Punk předvedl svou klasickou show. Možná to zní až nudně, ale ve skutečnosti se jedná o propracovaný set připravený speciálně pro die hard raw fanoušky. Společně s Radicalem to byla profesionalita na stagi. Možná až překvapivě další společný set s Radicalem hrál Regain. Sám jsem byl překvapen a říkal jsem si, jestli to není chyba. Nebyla, nikdo nečekal to, co předvedl tento polský talent. NO TY KRÁVO, neskutečný set, znal jsem pouze polovinu tracků, ale vše, co hrál, tak bylo top, všechno!

TOMA2015Pic0090-1024x683

Před Hardcorovou smrští si Radical připravil Annihilate Live session, což byl speciální set plný tracků z prvního Radicalova alba Annihilate. Osobně jsem si to album poslechl až kvůli této akci a říkal jsem si, že to bude dost zajímavé. Realita byla nejen zajímavá, byl to mayhem. Na konci tohoto setu Joey zahrál poprvé v životě Brutal 1.0. Parádní tečka za raw částí noci. Nástup Denekamp Gespuis už byl totální konec HMH. Kromě stagedivu Radicala s Crypsisem proběhl i moshpit. NEJLEPŠÍ MOSHPIT V HISTORII LIDSTVA. Oldschool Angerfist plus moshující umělci ze stage byl fakt zážitek na život. Nezapomenu. Destructive Tendencies už pouze dodělali rozpadlý HMH na totální prach.

TOMA2015Pic0152-1024x683

Dříve před akcí jsem slyšel spousty maličkostí, které mě vedly k závěru, že to bude spíše menší klubová akce. Ve skutečnosti mi hlava zůstala stát nad tím, jak neuvěřitelná tato akce byla. Plná hala čistých fanoušků Radicalovy hudby, velká stage a hlavně úžasná hudba ve mně nechaly vzpomínku na celý život. Z haly jsem odcházel opravdu šťastný. Díky Joey a přeji ti hodně úspěchů v dalších letech, stojíme za tebou!

TOMA2015Pic0064-1024x576

Komentáře jsou vypnuty.