FUCKPARADE 2K15Publikoval Datum

letak
Rok se s rokem sešel a berlínské ulice opět ožily. Proč? No protože byla Fuckparade! Tentokrát jsme dorazili včas, takže si můžete vychutnat letošní reportáž.
Start demonstrace byl na velice tématickém místě – a to u undergroundového techno klubu Tresor, který je Meccou pro všechny tanečníky. Byl otevřen roku 1991 a i přes různé peripetie, včetně jeho uzavření, úspěšně pokračuje dál. Zajímavostí je, že když se klub v roce 2005 musel uzavřít, jelikož město prodalo jeho prostory, tak zavírací párty trvala každý den, celý jeden měsíc. A fronty návštěvníků byly nekonečné.
Brány Tresoru se znovu otevřely roku 2007 – na nové adrese Köpenicker Str. 70.
tresor2001
No a tam přesně začíná naše jízda (nebo spíš pěší túra Berlínem). Co nás, jako obyvatele České republiky, zaujalo nejdřív, byla spolupráce policie. Ti bez řečí odtahovali s pomocí odtahové služby všechna auta, co by stála v cestě tanečnímu průvodu. Obsadili i obchody a kyvadlově pouštěli zákazníky dovntiř a zase ven, aby v obchodě nebylo moc lidí nebo nezačali krást. Za průvodem byla banda metařů, takže na zemi nezůstal ani papírek. Všechno skvěle fungovalo a my se mohli vesele bavit, tančit, popíjet a hlavně demonstrovat!
Jelo několik vozů, každý hrál něco jiného – dnb, tekk, frenchcore, hardcore, terror…průvod šel cca 8 km a jeho trasa končila na Rother Str., odkud byl jen kousek na obě afterparty, které se konaly po skončení demonstrace. Vozy jely krokem a občas zastavily na netradičním místě, aby člověk tu atmosféru nasával víc a víc. Jednou to byl most, jindy zase průjezd. Asi nemusím popisovat, že ta akustika tam byla neskutečná.
Berlíňané, kteří se demonstrace neúčastnili, ale jen přihlíželi z ulic, oken domů i balkónů, byli velice sdílní, dokonce i důchodci tancovali. Celé se to neslo v přátelském duchu. No hned bych se tam vrátila!
Pocity a emoce asi ani nedokážu popsat. Jo, někdo si řekne, no normální pařba, akorát v ulicích, ale ten, kdo tam jde opravdu vyjádřit svůj názor, svůj nesouhlas, tak ta muzika a lidé, co ji dělají, dostane úplně jiný rozměr a člověk najednou ví, proč a pro co tancuje, a že bez hudby se nedá žít!
Takže FUCK NAZIS, FUCK GUETTA a příští rok FUCKPARADE 2k16!!!!!!!!!!!
tahle

Komentáře jsou vypnuty.