Hardshock Festival 2015: Větru a dešti neporučíš, dobrému hudebnímu vkusu anoPublikoval Datum

Už je tomu pět let, co se pořadatelé z High Energy Events rozhodli uspořádat hardcore festival, který je svou hudební skladbou výrazně tvrdší než konkurence. A na pátém ročníku jsme nemohli chybět ani my.

Pro mě osobně to byl čtvrtý ročník Hardshocku. Ale šlo o první, který se konal na pláži v Almere. Lokace je to hezká, možná trochu více otevřená a v létě bychom i ocenili, že je u moře, jenže je duben. A počasí zrovna open airu moc nepřeje. Zatímco u Zwolle na vás foukal studený vítr u jezera, tak v Almere vane vichr rovnou od moře.

FB_IMG_1460989163971

Výhody open airu u vody jsou jasné v létě, ale v dubnu bychom se vážně bez vody, z níž vane silný fujar, rozhodně obešli. Jinak ale areál chválíme, tuna zeleně, všechny stage blízko, jen to počasí. I když déšť vyloženě nikdy nespustil, poprchávalo hned několikrát, což ve spojení se zataženou oblohou a větrem nejsou ideální podmínky pro paření. My jsme však hardcore a dali jsme to.

Do areálu jsme dorazili zhruba po 12. hodině poté, co jsme si vystáli frontu, vyměnili si žetony a své věci umístili do lockerboxů. Jako první set, který jsme slyšeli, měl být System Noize. Jenže z tohohle uptempo hardcore dua dorazil jenom System Overload, zatímco se F.Noize neukázal. Setík to však byl pohodový a odsýpal. A pecka System Noize – Front Line nemohla chybět.

System Noize (Spíš System Overload) hodnocení: 8/10

Lady Dammage vs. Sjammienators byla taktéž dobrá dávka rychlých kopáků a zběsilých melodií. Zazněl Deterrent Man & Hardbouncer – Bring the Suicide i vlastní produkce sličné hardcore DJky i místních nizozemských šílenců. Za mixpultem jim to šlo spolu věru dobře. Atmosféra na Radiation stagi, kde se hrál uptempo hardcore, frenchcore a terror byla akční. Tak, jak má být.

Lady Dammage vs. Sjammienators hodnocení: 8/10

Samozřejmě jsme si prošli celý areál, koupili pivo, poklábosili s přáteli a bavili se. Další DJ, na kterém jsme usídlili byl OMI se svým livesetem na stagi. Pohodovému mainstream setu vévodil jeho remix klasiky Promo – Up Yours. Jinak příjemný setík. Škoda toho větru od moře. Následně jsme si dali chvíli oddechu a vyrazili na industrial duel Tymona a Splinter Cella. Jenže Tymon nevystoupil a my jsme se proto raději vrátili na mainstage.

Tam už valil svůj hutný sound N-Vitral, autor letošní hymny Hardshocku. Musím se přiznat, že jeho dřívější sound mi nic neříkal, ale za poslední roky se z něj stal leader industrial i crossbreed soundu. Ano, není to už takový underground a nádech IDM vymizel, ale to mi vůbec nevadí. Jeho kicky by probudily i mrtvolu, jeho crossbreed nezní jako porouchaný buben pračky. Samozřejmě nechyběly hity jako N-Vitral & Sei2ure – Noise Pumper, hymna Hardshocku i N-Vitral – Crisspy Bassdrum. Pořádný plech, jak se patří.

Hodnocení N-Vitral: 9/10

FB_IMG_1460989169583

Následně vystoupili na mainstage Brutale, což je LIVE vystoupení The Sickest Squad, Meccano Twins a Andyho The Core. V praxi to vypadá tak, že jeden rádoby DJ stojí za iMacem s Abletonem a tři další skáčou na stage s rukami hore. Sorry, ale stačili by samotní TSS, nepotřebujeme další lidi, aby hopsali na stagi. Zaznělo Brutale – Brutale a za co jsem rád, tak Die Antwoord – Cookie Thumper (Meccano Twins & Lady Dammage Bootleg). Jinak jestli je tohle současná podoba hardcoru, tak ostuda. Náladu však zvedl Rob Gee, který přišel na stage dělat obličeje a bordel. Je to legenda, ale ve skutečnosti tam pak skákalo pět chlapů a nehrál nikdo. Howgh. A nezachrání to ani to, že měli všichni padnoucí saka. TROLOL.

Hodnocení Brutale: 5/10

Z mainstage už se nám nechtělo a tak jsme zůstali na versus uptempo hardcore battle Bartoch vs. The Punisher. Že jim to za mixpultem spolu svědčí, neukázali poprvé. energický set plný uptempo hardcore pecek z Francie. Neophyte – Alles Kapot (ID uptempo remix), The Punisher – Give Me (Meccano Twins Remix) a další věci z produkce obou zkušených uptempo hardcore matadorů, kteří etablovali žánr, ať si říká kdo chce co chce.

Hodnocení Bartoch vs. The Punisher: 8/10

FB_IMG_1460989200051

Finále bylo hutné, kruté a brutální. Terror DJ Tripped se představil ve versus setu s crossbreed legendou Detestem a za mixpultem jim to více než sedlo.Tohle byl ten správný a krutý mix všeho, co bylo potřeba. Zazněly pecky jako Tripped – Serial Wanker, Angerfist – Fuck The Promqueen (Tripped remix), Detest – Love Song (Short & Brutal Remix) a na konci Tripped – Pure Hate. Totální 200 – 250 bpm + nářez. Závěr, jak má být a nejlepší set celého Hardshocku.

Hodnocení Tripped vs. Detest: 9/10

Hardshock Festival 2016 se povedl. Žádné velké minus jsme na něm neshledali. Zima a umístění u moře však byly nešťastné. Hudebně však šlo o víc než o nadprůměr. Hardshock je prostě osobitý, tvrdší, zajímavý a zkušenému uchu posluchače líbivý. Takže zase příště za rok.

Celkové hodnocení Hardshocku: 8/10

Autor: SHP


FB_IMG_1460989204385

Komentáře jsou vypnuty.