Bio /// Rozhovor + HMM #21Publikoval Datum

Bushman media


V roce 2005 začal se systémem Deratex, o rok později založil spolu s Tonym a Dinem portál Jump-up.cz a téhož roku začal produkovat. Nyní o několik let později má svůj vlastní label Frogs on Acid.

Bushman media

Bushman media

Bio začal s DJingem v roce 2005 se soundsystémem Deratex. V roce 2006 založil portál Jump-up.cz s Tonym a Dinem ze západních čech a začal rozšiřovat svůj oblíbený drum and bassový sub-žánr mezi českými posluchači. Pro ještě větší potěchu českému lidu se téhož roku vrhnul i na skádání elektronické hudby, což po absolvování základního hudebního vzdělání na soukromé hudební škole a ve hře na kytaru nebyl až takový skok do neznáma. Čas se vlekl, až si jej všimli v roce 2008 angličtí skladatelé NU:Elementz, kteří mu nabídli práci v jejich labelu BOD Recordings, kde přišel jeho první single “Confusion” a kde se hlavně seznámil s Nether Voidem, se kterým roku 2012 založil skupinu TWO MONKEYZ. Byl to pro něj skvělý start a super příležitost seznámit se s vlivnými lidmi v zahraničí. Za svou dobu působení na mezinárodní scéně se dostal také na labely KrisisDNB, Dubplate Terra, Alpha9 Records, Dirt, Lies & Audio, Fully Submerged, Brutality Dubplates a BassHeavy. Jelikož se ale žádný nehrnul dostát svých povinností rozhodl se v roce 2013 spustit vlastní label FROGS ON ACID. Koncem roku 2013 přišla další super zpráva, když jej oslovila vlivná skupina severomoravských promotérů a DJs – Dynamo Destroy, aby se k nim přidal. Tato výzva nezůstala nevyslyšena a aby série dobrých zpráv nekončila, přijal také výzvu jihomoravské agentury Mixed Bookings a zařadil se do jejího seznamu aktivních DJs.

 

Přibližně dva měsíce zpátky si založil nový český label Frogs on Acid. Co všechno to obnášelo přivést takový projekt k životu?

Obnáší to jen a pouze chuť a vytrvalost, ale nějaké ty známosti taky neuškodí. Člověk hlavně potřebuje vědět do čeho předem jde. Hodně mi tu pomohlo, že jsem před několika lety pomáhal anglické dvojce Nu Elementz s labelem BOD Recordings. Vývoj labelu se kluci sice po čase rozhodli zastavit z důvodu přechodu na jiný styl Drum & Bassu, ale byla to výborná zkušenost a měl jsem možnost zjistit, co a kdo je k chodu labelu třeba.

 

Jak dlouho si FoA chystal? Dá to práce, založit si vlastní label?

Na tohle zlatíčko jsem se chystal už od pádu BOD. Chvilku mi trvalo, než jsem přestal chodit kolem horké kaše a věci konečně rozhýbal. Label jsem rozjet sice chtěl, ale na druhou stranu to chci dělat zodpovědně a mít vše podchycené. K labelu je prakticky potřeba jen hudební umělec/umělci, grafik, a někdo, kdo to vše dá dohromady, kdo tomu vymyslí promo, zajistí distribuci a všelijak jinak se postará, aby se to dostalo k co největšímu množství posluchačů.

 

Producenti, a ty nejsi výjimkou, dávají některé své tracky zadarmo ke stažení a tím si získávají stabilnější základnu pro své fanoušky. Máš tohle v plánu i s FoA?

Tak na to si můžete vsadit, že budou nějaké ty freečka :). Osobně naděluju každé vánoce něco z uplynulého roku a letos by mohly být vánoce s labelem o něco vánočnější :).

 

Jaké další projekty na FoA nebo sám za sebe chystáš?

Zatím máte možnost si na soundcloudu Frogs on Acid poslechnout první takové menší album, které s požehnáním distributora vyjde jako první release doufejme začátkem roku 2014. Dále je v plánu Two Monkeyz EP, které bude následováno dvěma tracky ostravského producenta Madface. Po něm už si chystá release Raspber a v té době už budu pomaličku brousit první remixovou kompilaci, na kterou mám přislíbenou účast několika známých anglických producentů. Takže nějaké plány do budoucna jsou, určitě se mají na co těšit posluchači od liquid funku až po tvrdé jump-upy.

 

Zvědavá pětka:

 

Proč si říkáš právě Bio? Předcházely přezdívce nějaké jiné nicky?

Ten alias už mám od střední z dob mého poloprofi hraní Counter-Strike 1.6 😀 hledal jsem volný nick v databázi českomoravského svazu progamingu a už fakt nevím co se mi honilo hlavou, ale další možnosti byly spíš názvy jedů a chemických zbraní, takže to Bio asi nebude nic s jídlem 🙂

 

Co tě původně vedlo zvolit si právě Jump-up, jak ke hraní, tak k produkci? Nějaký track, nebo producent, nebo něco jiného?

Vlastně jsem to prošel všechno, od trancu přes psytrance, přes tekna, přes hardteky do techstepu. Z techstepu do neurofunku, z neurofunku do deepu a pak do liquidu a danceflooru a to už bylo skoro ono. Pak jsem ale začal číst tracklisty od Andyho C a přišel Clipz a přišel Hazard a bylo to :). Poznal jsem pár lidí se stejným zájmem, založili jsme si z legrace jump-up.cz a začali jsme dělat svoji hudbu, protože jak jsme brzo zjistili, nedělal to tu nikdo.

 

Co v elektronické muzice tě přimělo začít produkovat? Chybělo ti něco na scéně?

Chybělo mi něco v bagu s muzikou. Můj prvotní pud k produkci vyvěral z potřeby hrát něco, co nikdo jiný nemůže. Začít skládat a zařadit se mezi producenty bylo jediné co mě napadlo, abych si zajistil nějaké hudební unikáty. Bohužel to tak nefunguje. Na české scéně skoro nikoho nezajímá, jestli DJ hraje dubplaty (lidi si oproti anglické scéně raděj poslechnou 100x ohranou pecku) a taky jsem zjistil, že když chce člověk dubplaty, nemusí skládat hudbu, musí založit label 😀

 

Kde nejdál od domova si hrál?

Nejdál? Asi v Mostě :D. Protože ani Bratislava není tak daleko. Každopádně se mi mooožná rýsuje lukrativnější zahraniční booking, ale nechci to zakřiknout 🙂

 

Broskve nebo nektarinky… a proč?

Když pálenku, tak švestku, ale úplně nejlíp Havanu … protože je nejlepší 😀

 

http://www.jump-up.cz

http://www.myspace.com/jumperbio

http://www.myspace.com/doublechro

http://www.facebook.com/biooo3

http://www.soundcloud.com/bio-1

Komentáře jsou vypnuty.