Rozhovor s Mimaniac!Publikoval Datum


Rozhovor s Mimaniac, který nám zahrál i na X-Massacrech !

Ahoj, mohl by jsi se představit našim čtenářům?

Ahoj, jsem Mimaniac, jsem hardfloor,electrocore,pumpcore producent. Ano vím, nějaké nové styly. Ale opravdu chci dát nějakou novou a čerstvou energii do undergroundové scény a muziky.

 

Proč jméno “Mimaniac“ ?

Mimaniac pochází z japonské animace PerfectBlue a on je psychopat a sériový vrah posedlý jeho idolem.
Začal jsem používat tento nick před pár lety, když jsem byl na internetu, a prostě jsem vystřelil toto jméno, když se mě Astrofonik zeptal. Je to velmi blízké mé osobní posedlosti teknem a děláním elektronické hudby. A všichni moji kamarádi mi říkají, že je to sakra dobrý jméno, tak si ho nechám.

 

Kdy jsi začal a jaké byly tvoje začátky?

 

Začal jsem chodit na free párty (nebo rave) v roce 1999 a prostě jsem se zamiloval do tohoto typu undergroundových párty, agresivní ale halucinogenní hudba a hlavně také bedny postavené jako lego jako velmi tlustá stěna vydávající basy,
Vždycky pomáhám postavit stěny, organizovat párty s kamarády, ale vždycky jsem to byl já, co protančil celou noc (a den) před stěnou.

Nikdy jsem nezkoušel mixovat nebo vytvářet nějakou muziku po 10 let. Myslel jsem si, že je to pro mne nemožné, hrát a tancovat najednou. Neanalyzoval jsem zvuk, ale cítil jsem ho.

V roce 2009, můj soused ke mně přišel po jedné akci, a pozval mě se kouknout na jeho kamaráda co dělal hardtekno v FLstudiu.Jak to říct….WOOOOOOOW!!! ok, prostě jsem si pořídil FLstudio a začal jsem se učit a experimentovat zvuky hned ten den.

Již víte co se stalo potom 🙂

Byl jsi na X-Massacrech, užil sis to?

To si piš, bylo to úžasný!! Mám velmi rád vlnění Čechů. Pro mě to bylo úžasné, protože to bylo poprvé co jsem byl v “Ceska Republica“a popáté, co jsem hrál živě.Byl jsem trochu ohromený…lol

Jen o mém setu, pokud někteří lidí, co byli na X-Massacrech toto čtou, opravdu se omlouvám za chyby. Měl jsem celkově 3 chyby (kratší než 2 sekundy) ale i tak, žádná omluva pro mě, opravdu jsem si to hraní užíval.
Přijedu kdykoliv budete chtít 🙂

Přijedeš někdy znovu do Čech?
Jak jsem řekl před chvílí, přijedu kdykoliv budete chtííííííííííít! Haha
Vážně, bude mi ctí přijet znovu do Čech! Jen čekám až se mi ozvou pořadatelé J. Možná mě uvidíte na X-Massacru, kdo ví?

Kdo je tvůj oblíbený DJ/producent?
No nebudu originál!! Lol
Moje první volba je Billx z Francie, protože tvoří nové styly a zvuky, které jsme předtím neslyšeli. Mixuje electro s dubstepem a hardocem 190bpm aby měl úplně nové prostředí a rytmus. A když se podíváte pozorně, tak uvidíte, že má mocnou strukturu v jeho tracích.
Pro mě nyní nejkreativnější producent v hardtekno/pumpcore.

A také jsem byl ovlivněn Mattem Weaselem, Keygenem Kaotic, Guigoo a Floxytekem 😉

Co byl tvůj první vinyl?
Astraproject 17 v Astrofonik Records 2010! Bylo to poprvé co jsem opravdu rozuměl jak pracovat se strukturami v tracku, jak správně udělat track. Byl jsem velmi pyšný na to, že jsem mohl publikovat v tak velkém francouzském labelu.

Jaká je podle tebe nejlepší akce?

Haha, to víš.. pro mě je nejlepší akce barbecue v lese s mými přáteli, v malé partičce, ne moc lidí a 20Kw hard pro nás!! Hahaha
Popravdě, pokud mluvíme o velkých a šílených akcích,myslím, že X-massacre je velmi úchvatný. A velmi úchvatný je také Monegros festival! Ale je velmi drahý pro lidi co na to jezdí.

Takže moje konečná odpověď je Prvomájový Teknival ve Francii. Máte 40 až 60 soundsystémů na velkém území, se sluncem, a 50 000 lidmi, kteří se sem sjíždějí z celé Evropy, aby protančili celé 3 dny a noci. Je to velmi šílená a srandovní atmosféra. Ok, možná si někteří lidé řeknou, že Prvomájový Teknival je vtip, protože je to nyní organizováno orgány, ale myslím, že policie zde bude ať budeme dělat cokoliv, ale tohle je skvělá příležitost pro sound systemy dát nám nějakou hudbu bez obavy policejní razie.

Na jaké nejbližší události budeš hrát?
Budu hrát na konec května na free party ve Francii s mými kamarády, a budu hrát sedmého dubna ve Španělsku v Barceloně pro Nit and Dia párty.

Plánuješ něco velkého? Například nový track?
No jasněěě! Pracuju na novém EP projektu v Hardfloor, s novými zvuky, které jste ještě v teknu neslyšeli.A možná to pustím na velkém francouzském labelu příští měsíc… ale pššššt, je to tajemství!!

Jak vidíš svoji kariéru?

Kariéra? Ne, nemyslím, že bych měl kariéru. Jenom dělám muziku co se mi líbí, chci jen udělat lidi šťastnější a vidět je tancovat když hraju. Takže… možná zkusím vytvořit více tracků než minulý rok. Chci také hrát jak jen to bude možné, propálit Evropskou taneční scénu a pokračovat v překvapování s originálními zvuky 🙂 A možná si adoptovat opičku.

 

Chtěl by jsi něco vzkázat našim čtenářům?

YEEEEES PAPAAAAAAAAAA !!!!!!!!! Udržte si úsměv a vibrace, nikdo nemůže zastavit tancující lidi. RAVE ON!

 

A díky hardstyles.cz 😉 Palec nahoru Češi !!

 

 

Děkujeme mnohokrát a přejeme hodně štěstí.

Komentáře jsou vypnuty.