Rozhovor s PSIKOPublikoval Datum


Rozhovor se známým fancouzským DJem PSIKO!

 

 

 

Ahoj, mohl by jsi se představit našim čtenářům?
Zdar lidi, moje jméno je Franck (znám pod jménem PSIKO) a jsem členem Audiogenic od roku 2008. Pracuji jako učitel, protože potřebuji jíst! Dělám hardcore od roku 1997, prvně jako DJ a poté jako producent od roku 2005 (rok prvních narozenin mého syna).Bydlím na západě Francie, téměř 1 hodinu od Atlantského oceánu.

 

O jaký typ hard muziky se zajímáš?

Tak určitě miluju frenchcore a různé odvětví tohohle stylu.  Nedělám jen frenchcore, myslím, že je na světě mnoho producentů, kteří vytváří dobrý frenchcore (soukromá zpráva pro moje kamarády Hungry Beats) ale poslouchám a hraji mnoho tvrdé muziky jako Mainstream hardcore (Nizozemská a Italská scéna), Breakcore (jako I:Gor nebo Regest), UK Hardcore (jako Hellfish, Producer nebo Autopsy works) a nějaký dubstep a hard electro pod jménem Buzzer, protože si myslím, že tohle je taky hard. Konec konců poslouchám také odlišné typy hudby, dává mi to mnoho nových nápadů.

 

Jaké byly tvé začátky? Kdy jsi začal?

První velká párty v 1995 mě docela nudila a když se objevili free partyes byla to pro mě revoluce. Venkovní párty, ve lesích nebo v přírodě s velkým, tvrdým a rychlým zvukem, to bylo neuvěřitelné. Takže v roce 1997 jsem si koupil první gramec a vytvořil jsem první mixy, které jsem hrál na akcích. V roce 1998 jsem vytvořil vlastní sound system s kamarády “Radiation sound system“ a dělali jsme různé velké akce s obvyklým problémy jako policie, bitky a ničení skladů.
Bylo to vtipný, ale po sedmi letech jsem byl z toho všeho unavený a chtěl jsem být producentem a dosáhnout většího levelu jako profesionální DJ. Mimochodem, měl jsem štěstí, protože můj první release byl rychlý (9 měsíců po startu). Dnes po 25 releasech a dvou akcích za měsíc během čtyř let si občas říkám: Jo, dokázals to !

Jaký je tvůj oblíbený DJ?

Mám mnoho oblíbených DJů…Každopádně můj mentor (menator – poučovatel, karatel, mravokárce pozn.redakce) je Radium, ale pro mě je nejlepší Producer, protože svým technickým provedením tracku drtí každý parket.

 Hraješ v nějakém sound systemu nebo hraješ sám?

Jak jsem řekl, mám sound systém ale nyní jsme staří zkur*** bastardci víš jak. Máme děti a rodiny, takže já jsem jediný co udržuje oheň (LOL). Jedenkrát v roce se sejdeme znovu a děláme párty jen z potěšení, že jsme spolu.

Obvykle, když jezdím po Evropě, tak cestuji sám, občas hraji pod jménem Audiogenic battle squaw a hraju s někým z audiogenic Djs (Radium, Skoza, Pattern J, Maissouille,…)

 Proč jméno “PSIKO“ ?

Because i am  a fucking psychopath!!!!!! Moji přátelé mi tak říkají, protože když hraju dávám víc a víc do rytmu a do rychlosti jako psychopat. To měkké i v PSIKO je tam proto, že je to možnost napsaná venkovskou francouzštinou.

 Která velká jména tě inspirují ?

Poslouchám svým speciálním sluchem všechnu mou “bratrskou” práci (Pattern J, Micropoint, Pirate mind, Cemtex, Sickest Squad, Progamers  a mnoho dalších), samozřejmě poslouchám velmi pozorně Radiumovi nebo Speedfreakovi tracky. Také se nechávám inspirovat Metalovými zvuky , jako Korn nebo dubstepy,  jako Skrillex.

 Už jsi někdy hrál na opravdu vélké párty ?

Někdy, ale  favoritem z mích největších páryt party byla Winter Conspiracy 4 (Leden 2011) v Praha… Lidi tam hltali můj set, mám tu party jako  “suvenýr”!

Kdy navštívíš ČR ?

Ještě nevím, protože na příští měsíc nemám rezervaci do ČR. Možná ale přijedu se svou rodinou na návštěvu, protože se mi líbí Praha.

Budeš teď dělat nějakou party ? Chtěl by jsi na tu party pozvat naše čtenáře ?

Jak jsem řekl, přestal jsem své party dělat v roce 2006. Koorganizuji velkou párty v mém městě s Audiogenic  Micropoint album Tour 31. března, ale nemám moc šasu. Preferuji svůj čas na produkci mé hudby.

 Jak vidíš dál svou kariéru ?

Nikdy se nezastavím!!! Popravdě, jsem velmy štastný a hrdý na to , co se mi povedlo. Rád hraju, setkávám se s různými lidmi, v různých zemích, rád vidím skákat dav lidi na mou hudbu… Miluji ten pocit tak , jako miluje 10 leté dítě Disneyland. Až ten pocit zemře, skončím. Pokud mě lidé nebudou chtít, přestanu. Naštěstí to tak není. Miluju tenhle život! Dělám I jiný sound , ale zlstanu u HC4L.

Plánuješ něco velkého ?

Nevím, jestli to bude velké, ale brzy vyjde release mého druhého alba po „Beat po mučení Kill“ (PKGCD55). Vždy pod Audiogenic a titul bude “ “BURNING PLAYGROUND” . Budu to hrát v Itálii 17. března na turné ANGERFIST RETALITATE a myslím, že to bude velký! A 16. května budu hrát v Belgii Foor Core XL a to bude úžasné!

 Nějaké nové tracky ? Nebo tak něco ?

Vydalo se pouze Psychik genocide 53 “Zero tolerance EP” a Biomaster 09 s Maissouille a připravuji nějaké tracky pro HUNGRY BEATS a Prague Nightmare. Také vyjde nový release Abralcore records a pracuji na projektu s PIRATE MIND a NECROSICIETY. Připravují se 2 nové hard electro release a nakonec jdu do studia s metalovou kapelou “to make some noise tracks on CD.”
Chtěl by jsi něco vzkázat našim čtenářům ?

 

Live in music…

Make some fucking noise…

Save the vinyl…

Fuck the police…

Be yourself…

…and thank you!

 

 

Díky moc za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů!

 

Odkazy
Facebook
Soundcloud
YouTube

Komentáře jsou vypnuty.