Defqon.1 – Den druhýPublikoval Dne 25.12.2014

Bohužel ani svatá zem nezajistí hladké vstávání pro své ravery. I když, o něco lépe se vstávalo. Honem vyčistit zoubky, nasnídat se a vyrazím na sraz s českou výpravou na upomínkové foto. Potkám staré známé, pokecám, seznámím se s novými a najednou vidím něco obrovského. Něco úžasného. Něco dokonalého. Byl to on dámy a pánové – majestátní mainstage největšího hardstylového festivalu světa. Krása. Už najednou na lidi nebyl čas. Zrovna hrál Kelly v hardstylu známý jako Max Enfrocer. Byl jsem Defqonem zcela pohlcen. Dokázal jsem se odlepit až po Psyko Punkz (jako správný Psyko Soldier jsem nemohl chybět na jejich set). Síla! Na ně má smysl jít pokaždé! Dozajista přijďte i 20.12. do Meccy, nejít na PP je hřích!

Rok 2014 znamenal pro Defqon jednu velkou změnu: Power Hour. Nikdo nevěděl, co to je, každý měl odhad (já si myslel, že to bude Hardcore set), ale zasvěceni byli jen zaměstnanci Q-Dance. V 16:00 to vypuklo příletem letadla. Villain oznámil „It’s coming“ a poté nastala naprosto neuvěřitelná energická hodina plná všeho, co může Hard Dance scéna nabídnout. Totální nálož, oslava toho, kdo jsme. Díky Q-Dance a Epic Cinema si tento okamžik může prožít každý, stačí mrknout na kanál Q-Dance na webu Youtube.

Jedna nevýhoda takto velkého festivalu je, že nemáte šanci pochytit všechny umělce, které by jste chtěli. Tento rok s extra nabitým lineupem to bylo obzvlášť těžké. Například: Díky Minus Militie jsem musel obětovat ACTIho, Zatoxe, kousek Coona a Neophyte All Stars. Ještě před Militiou jsem musel obětovat konec Coonova setu, za to jsem ale stihnul kousek Digital Punka, takže jsem si dal malý RAW warmup. A pak přišli oni. Crypsis, Chain Reaction a Radical Redemption a.k.a. MINUS MILITIA! Vzal jsem svou vlajku ze Svojšic a půl hodina nejvíce epického setu ever mohla začít. Krásné na hudbě je, že spojuje lidi. Tak se mi podařilo najít novou holandskou kamarádku. „Two Militant souls“, zážitek jako svině ! Legendy dostáli své pověsti, odcházel jsem naprosto zpocený a šťastný z toho, co jsem právě viděl.

Na mainstagi mezitím naskočil Bas Oskam, známý jako Noisecontrollers. Jeho live set byla nálož parádní euforické energie. Slunce už pomalu zapadlo a bylo na čase přitvrdit, přenést se na stranu temna, přejít do RAW. Main MF Crypsis zahrál parádní set plný jeho starých i nových pecek. Sobotu na mainstagi zakončoval další live act: B-Freqz. Další půlhodina solidního nářezu nás dostala až k Endshow. Zde mi docházejí slova… Doporučuji se spíše podívat, naprosto úžasná práce od Q-Dance udělala okamžik, na který budu vzpomínat ještě na smrtelné posteli.

Afterparty na BLUE, i když bylo fakt náročné na ni vstát, byla povinnost! TnT, A2 Allstars, Endymion, Darkraver. To je jak vynechat půl festivalu. Veškerá únava šla pryč. Všichni jsme jeli a jeli až do brzkých ranních hodin. Nic nás nezastavilo.

Reklama

Komentáře jsou vypnuty.