Defqon.1 – Den prvníPublikoval Dne 24.12.2014

„Tak to hovno, JÁ JEDU NA DEFQON !“ Tak nějak vypadala moje první reakce, když mi částečně došlo, že jedu do Meky Hardstylu, do svaté země Holandské, na posvátné území festivalového parku Walibi. Ještě před rokem vlhký sen. Neuvěřitelné.

Den před odjezdem jsem nemohl ani spát, radši jsem se procházel po Praze a poslouchal hudbu. Nakonec se mi podařilo nějak zabrat. Ráno hezky pro vysvědčení, vyfuckovat školu, rozloučit se s kamarády a omluvit se, že nemůžu s nimi nic podniknout, neboť letím do ráje. Koukali podezřívavě.

Cesta byla fyzicky únavná, neboť jsem letěl a warmup jsem si mohl dát akorát v klidu přes sluchátka. Příště jedu s každoroční Společnou výpravou (ano, opravdu jezdí každý rok skupinová výprava na Defqon.1, více informací dole v odkazech)! Amsterdam je krásné město, ale nebyl čas si jej pořádně prohlédnout. Rychlé chálky v Burger Kingovi a honem směr vlak. Ten byl již o něco příjemnější, mohl jsem se totiž porozhlédnout po pěkné krajině Holandské. Poslední etapa – Q-Dance autobus do festivalého areálu už by se dal považovat za warmup. Jel jsem sice úplně sám, ale v autobusu jsem byl jako mezi známými. Řidič z našich hlasitých projevů typu „Defqon bitches, DEF-QON-ONE“ asi radost moc neměl, ale to bylo to poslední, co mě trápilo. Ještě stále jsem si neuvědomoval, kam vlastně jedu.

Krátce se zmíním o „mostu utrpení“, který vede do země zaslíbené. Všichni, co tento most tak nazývají, asi neznají batoh. Pokud pojedete na Defqon, vemte si batoh, dává to větší smysl.

Když jsem dorazil, projíždel campingem malý vláček, kde hrál DJ na rozproudění krve. Bez ostychu, s batohem na zádech a čistou láskou k Hardstylu jsem se zapojil do průvodu. Od tohoto okamžiku byl The Hunt, od mistra Ran-Dyho, můj „summer hit.“ Když jsme došli, rychle jsem rozbalil svůj nový krásný červený Defqon stan, převléknul se a profackoval. Na víc již nebyl čas, protože sirény už oznamovaly „Every warrior to the BLUE, it’s about to begin.“ Honem jsem vyrazil na svého hrdinu Coona, dav mě ovšem zastavil. Masy a masy lidí procházely festivalovou bránou na The Gathering. Skandování bylo samozřejmostí. Ve zdrojích najdete video.

Když jsem stál a čekal na začátek, najednou mě to trklo: „JÁ – JSEM – NA – DEFQONU!“ Nejkrásnější pocit ze všech. V tu chvíli už vyběhnul Coone s letošní hymnou. A já už byl mimo tenhle svět. Od všech na Gatheringu zazněly super sety. Coone, Isaac, Wildstylez, Ran-D a Wild Motherfuckers zahájili ‚Survival of the Fittest.‘

Reklama

Sdílejte článek:

Komentáře jsou vypnuty.