[DNB] Drum and Bass in the Place (Opava)Publikoval Dne 13.1.2011

V centru slezského kraje v Opavě se uskuteční první pořádný zlomený svátek. Jednadvacáteho v lednu, se v klubu Place na Hálkově ulici číslo 32 pořádá akce Drum and Bass in the Place. Přijede zde přední česká dnb smetánka jako No Money, Morebeat či Computerartist. Z opavských dj’s se objeví hlavní promotéři akce z Clownfish crew, jako Piko, Bassin, Pes či La.zoo. Bonbonek na dortu bude určite beatboxové vystoupení Cagiho.  Začátek můžeme očekávat kolem osmé hodiny večerní a konec někdy nad ránem. Za vstup dáte devět pětek, což je na takhle vysmažený line up opravdu za hubičku.

Na strasti a slasti se zařizováním takové akce, a nejen na to, jsem se zeptal samotného Psa z Clownfish.

Phorbo: Hrajete klasicky ve svém klubu v Mrkvi, kde jste všichni z Clownfish vlastně rezidenti. Jaktože tentokrát Place?

Pes:        Dá se řict, že Mrkev je náš rezidentní klub a jeho majitel, od kterého jsme vždy měli v naších záležitostech podporu, si nás vlastně vychoval nejlépe, jak umí, a za to jsme mu všichni vděčni. Mrkev nám dala prostor pro tvorbu a zviditelnění se. V The Place budeme hrát v necelé sestavě, protože line-up je z poloviny nabušený No Money, Computerartistem a Morebeat.

Phorbo:  A proč nehrajete u sebe na domácím?

Pes:        Určitě je to z důvodu místa. Hodně lidí v Opavě taky nechce chodit do Mrkve hlavně proto, že mají strach z té společnosti, i když nikdo z nás nechápe, proč?

Phorbo:  Čí to byl nápad pozvat přední českou dnb smetánku?

Pes:        Nápad to byl spíše rezervní a tak nějak jsme se na něm shodli všichni. Původně jsme plánovali zahraničního hosta, ale finance nám neumožnily zaplatit předem. Proto tedy ta česká smetánka.

Phorbo: Jak složité je s nimi domlouvat, jak moc dopředu?

Pes:        Většinou je nutné domluvit se s booking agenty. Pokud se ale nějakým způsobem na scéně pohybujete déle, domlouváte se spíše s účinkujícími a s agenty až posléze. Záleží, jestli kolem toho máte papírování, nebo si prostě navzájem věříte. My využíváme právě osobní důvěry a rozumné domluvy. Zatím to vždy spolehlivě fungovalo.

Phorbo:  Kdo vlastně je hlavní promotér akce?

Pes:        Těžko říct, kdo je hlavním promotérem. Snažíme se každý něco zařídít a navzájem si pomáhat.

Phorbo: Kdo byl v záloze, kdyby se kluci neozvali?

Pes:        Určitě by se někdo našel. Například pražský producent RIDO, kterého máme v hledáčku pro příště. Pokud se párty povede, což pro nás znamená, že nebudeme ze svého muset doplácet příliš mnoho peněz, uvažujeme příště o progresivních producentech ze zahraničí jako například MAZTEK, BILLAIN atd. Rozhodně se máte na co těšit!

Připraven byl i rozhovor s Markem Computerartist Vehovským, ale díky jeho vytíženosti hold nebyl k mání 🙂 Pokud se mi dostane odpovědí tak je tady před akcí ještě uveřejním. Taktéž line-up kterýžto se objeví tak uveřejním jak jen to bude možné…

www.clownfish.cz

http://www.facebook.com/event.php?eid=175718435795305

Bohužel mě Computerartist (v rozhovoru jako CA) napsal trošku později než jsem myslel, tak vám aspoň teď do nového threadu přináším rozhovor s ním. Je vesměs o něm a o opavské akci, kteoru pořádá Clownfish Crew v klubu Place na akci Drum’n’bass in the Place.

Phorbo: Takže… pověz nám něco málo o sobě.
CA: Tak je mi 25, narodil jsem se a žiju v Havířově, no a dál nevím, co bych o sobě řekl. Asi si teď na nic moc zajímavého nevzpomenu:)

Phorbo: Kdy ses dostal k drum and bassu? Kdy nějak jenom poslechově (a jestli si třeba vzpomeneš co to byl za track) a potom kdy se to překulilo ve hraní a v produkci?

CA: K drum and bassu jsem se dostal docela pozdě, asi tak před 6 lety.Vzpomínám si, že jsem si docela ulítával na jump upu jednu dobu, a největší modla byl pro mně Pixie:) Netrvalo to ale moc dlouho, a objevil jsem tu temnější stránku drum and bassu. Myslím, že to začlo někde u Calyxe a Audia. Pak jsem objevil Noisii, Spora, Phace atd. a už jsem neposlouchal skoro nic jiného:) Produkci se věnuju asi něco přes 3 roky a s hraním jsem začal teprve před rokem.

Phorbo:Na který svůj track si nejvíce pyšný?
CA: Momentálně musím říct, že asi na poslední věc, kterou jsem udělal, a to Full Cycle (http://soundcloud.com/computerartist/computerartist-full-cycle). Jinak se dá říct, že na všechno, co jsem udělal, jsem pyšný, i když s odstupem času si sem tam říkám, že todle, nebo tady to mohlo být jinak.

Phorbo: Kdesi jsem viděl přirovnání, že Computerartist je havířovský Spor? Souhlasíš s tím?
CA: He he 😀 Jo, todle slyším docela často, a musím se přiznat, že takové přirovnání mi vůbec nevadí. Stylově asi určitě, je to jeden z producentů, co mně nejvíce inspirují, a tak to musí jiít někde znát. SPOR je ale trošku jinačí liga a na scéně už toho dokázal hrozně moc, já jsem ještě pořád zelenáč, a to nejlepší, doufám, mám ještě před sebou.

Phorbo: A teď něco k akci Drum and bass in the place. Budeš hrát v Opavě poprvé?
CA: V Opavě budu hrát už po třetí, ale první 2 akce byly v klubu Mrkev. bylo to tam fajn, přišlo i docela dost lidí a atmosféra byla super.

Phorbo: Jak se těšíš?
CA: Těším se dost, ale to se dá říct o každé párty, na které mám hrát. V Opavě to vždycky bylo hodně v pohodě, a tak věřím, že lidi přijdou i tentokrát v hojném počtu a užijem si spolu pořádnou kalbu.

Phorbo: A co chystáš zahrát?
CA: Tak todle zjistí až lidi, kteří se ukážou v sobotu v klubu Place:) Ale určitě se v mém setu objeví nějaké novinky, jak moje, tak od ostatních producentů, potom nějaké to šílené elektro a určitě si zahraju i dubstep.

Reklama

Sdílejte článek:

Komentáře jsou vypnuty.