Fotoreport z DEFQON.1 2013 je tu!Publikoval Datum


Konečně!
DEFQON.1 2013 je tu, vyrážíme autem z Prahy na 900km dlouhou cestu do Holandska, jeden odpočinkovej den strávíme v Amsterdamu, obejdeme centrum, coffeshopy, Sensi Seeds, Red light district a kolem půlnoci se vracíme na hotel.

Je pátek kolem poledne a my vyrážíme na festival, kemp se totiž otevírá až ve 14h a samostatný prostor festivalu až ve 20h.

Při příjezdu všechno probíhá uplně v pohodě,, organizace je tu opravdu profesionální, hned nás navedou na parkoviště, vše probíhá rychle, bez čekání a místa je všude spousta.
Za auto platíme 15.
Za zmínku stojí, že v Holandsku mají striktně oddělený kemping a parkoviště, a mezi nimi vzdálenost přes kilák a dost přísný security check.

Defqon.1 zavedl pravidlo, že si každý může vzít do kempu jídlo a pití pouze při prvním vstupu, jídla neomezeně, ovšem pití pouze 4,5litru a alkohol max do 20%, takže tvrdej necháváme v autě.

Bereme asi půlku věcí s tím, že zbytek přineseme později, jak to vypadá, většina lidí zvolila postup „všechno na poprvý“ takže tahaj neuvěřitelný kvanta věcí.

Spousta z nich si naložila vozejky (většinou vyzdobených logy defqonu), rudly nebo kolečka.
Většina lidí si s sebou táhne kromě piv i plato energiťáků .

U vstupu si ještě zadarmiko bereme pláštěnky a špunty do uší a každej dáváme 10 na charitu.

Pak míříme k security checku, dobrý je, že i když jsou security hodně přísný a prohledaj Vám všechny! věci, kapsy a každý na prohlídce stráví i několik minut, tak díky velkému počtu bran jsme prakticky nikdy nečekali dýl než pár minut.

Obecně nikde na Defqonu po celý víkend nebyli žádný fronty, snad kromě Qdance obchodu s oblečením, který byl v obležení po celou dobu festivalu.

Jako obvykle jsme dostali pásku, kterou bylo nekompromisně nutno ukazovat i když jsme opouštěli areál.

Kemp je fakt mega velkej, všude hrozně moc místa, docela dobrý sprchy a toalety, kterejch bylo hodně a byli pravidelně uklízený a čistý, stánky s jídlem, bary, restaurace, obchod s kempingovýma potřebama, automaty na tokeny, kino 24h denně a stan Qdance Radia, kde jel hardstyle už od otevření kempu, jediný čeho tam bylo málo byli koše, takže byli všude na zemi nějaký odpadky, ale nic hroznýho.

Rozložili jsme stany, vyměnili tokeny a šli pro zbytek věcí, cestou jsem pak v blátě napočítal asi 12 ulámaných koleček a jiných částí cestovních kufrů, do toho spoustu postrácenejch věcí, zajímavej pohled.

Ohledně cen:
1 Token stál 2,5.
Lockeboxy stáli 15 na všechny 3 dny, na 2 dny 11 a pouze na sobotu 6. 5 byla záloha.
Sprchy stály 1 token.

Základní teplé jídlo stálo kolem 2 tokenů, pivo pak 1 token, ale pozor, na Defqonu.1 se točí pouze 0,2l takže s žádným velkým opíjením nepočítejte.
V prostorách festivalu pak byly ceny jídla o cca půl žetonu vyšší, nápoje stáli stejně.

Ohledně další nabídky a cen v kempu se mrkněte do fotek.

Ve 20h se otevírali brány festivalu, ještě předtím ale projížděli kempem náklaďáčkem, s dj´s pultem a bednami, a svolávali lidi, těsně před otevřením se za ním mohla táhnout tak 40 metrová řada tancujících lidí.

Takže jdeme na „THE GATHERING“ (shromáždění), páteční preparty, hrálo se pouze na BLUE STAGI v největším stanu na festivalu, ve kterém hráli :
Frontliner (20:00-21:30),
WE R(což byli Brennan Heart, Code Black a Toneshifterz (21:30-23:00)),
Headhunterz (23:00-0:00),
Zatox(0:00-1:00).

Frontliner pochopitelně otevíral Defqon.1 svojí Anthem WEEKEND WARRIORS.

Heady hrál jak už se dalo očekávat spíš melody hardstyle a nustyle, vystřídal všechny svoje nejznámější tracky a mnoho nových, které ještě nebyli vydané, a sám jsem je nikdy neslyšel.
Např:
https://www.youtube.com/watch?v=iJZoItyUCfQ

Zatox hrál po Headym o dost tvrději, z celýho večera určitě nejlíp a lidi šíleli, osobně bych řekl že jeho set byl nejlepší z celého DEFQONU.1

Celý večer také přenášelo Qdance radio a jeho záznam si můžete pustit zde:
Frontliner (20:00-21:30),

WE R( Brennan Heart, Code Black a Toneshifterz (21:30-23:00))

Headhunterz (23:00-0:00)

Zatox(0:00-1:00)

Po celovečernim hardstylu zahrál Zatox ještě track Hardcore Vibes od Dune, tam se všichni nejvíc utrhli, ta atmosféra byla neuvěřitelná a pak konec, další dávka následující den.

V SOBOTU jsme si nejdřív šli prohlídnout, jak jsou udělaný stage, fakt zajímavej pohled, více ve fotogalerii.

Lineup v sobotu byl šíleně natřískanej, nakonec jsme se rozhodli spíš pro hardcore, hardstylu si užijeme ještě dost, vypadá to, že na spoustu setů budeme moct být max půlhodiny, ale i tak to stojí za to!

Po prohlídce areálu jsme si šli poslechnout THE OUTSIDE AGENCY, hráli fakt perfektní crossbreed, super, tenhle styl se mi začíná líbit čím dál víc.
Pak jsme se přesunuli na chvíli na ANIME která hrála na BLACK STAGI.

Na pár minut jsme si ještě šli poslechnout konec půlhodinového setu od ENDYMIONA a EVIL ACTIVITIES.
Škoda Evil activities bych si dokázal představit spíš v samostatném hodinovém setu.

Záznam jejich vystoupení:

Od 17 pak hráli na main stagi PSYKO PUNKZ na které jsem se těšil asi nejvíce, pochopitelně zahráli svůj nejnovější track Love This Life, svojí Anthem pro Qlimax 2012 s názvem Fate Or Fortune, Electrobam, což je anthem pro Hard Bass Red a !dosud neoznámený track!

Perfektní zážitek!

Záznam jejich setu.

Ještě jsme si poslechli BRENNAN HEART a následně jsme se přesunuli na GREEN STAGE na DAY-MAR, její styl mě hodně bavil, škoda že nemůžu nikde najít záznam jejího setu.

Na 20h jsme pak vyrazili na NOISECONTROLLERS, i když patří mezi mé nejoblíbenější producenty, jejich set mě příliš neoslovil, názor si udělejte sami z částečného záznamu.

Záznam jejich setu:

Po půl hodině jsme si šli ještě poslechnout ANGEL a její hardtechno set, i když hardtechno příliš neposlouchám, musím říct že tohle bylo hodně zajímavé.

Od 21h pak na NEOPHYTE hned po něm hrál další šílenec PARTYRAISER, oba dva zahráli perfektní hardcore sety, jo tenhle typ hardcoru mě hodně baví.

Záznam setu od Neophyta:

To nejlepší ale mělo teprve přijít: ENDSHOW od 22:30, něco takovýho jsem ještě neviděl, stage byla samozřejmě bezkonkurenční a FRONTLINER hrál podle očekávání, akorát Harlem Shake mi tam už moc nepasoval.

Celý videozáznam z endshow zde:

Ve 23:15h skončila Endshow, RED STAGE utichla, a začínala AFTERPARTY ve stanu na BLUE STAGI, tou dobou už skončili i všechny ostatní stage, docela mě překvapilo že i když na ENDSHOW bylo síleně lidí, jejich přesun proběhl uplně hladce, bez čekání, tlačenic nebo front.
Někteří lidé měli totiž vstupenku pouze na sobotu a ti už na afterparty nemohli, takže se po celou dobu dalo na afterparty bez problémů tancovat a i když blue stage byla ve stanu nebylo tam nijak výrazné vedro.

AFTERPARTY lineup:

Isaac(23:00-1:00)
DV8 rocks(1:00-1:30)
Max Enforcer(1:30-2:30)
The Viper(2:30-4:00)

Nejvíce se mi líbil Isaac se svým setem, jeho záznam si můžete poslechnout zde:

V NEDĚLI bylo otevřeno už jen 6 stagí, navíc RED STAGE se otevírala až od 20h na THE CLOSING RITUAL.

Z neděle byl jeden z nejzajímavějších OPHIDIAN se svým livesetem, kterého jsme měli možnost poprvé slyšet už minulý rok na DAYLIGHT festivalu.
Svým převážně crossbreedovým setem mě totálně dostal, hrál opravdu ostře.

Část záznamu jeho setu zde:

V 16h se přesunujeme na půlku setu od THE PROPHET, trošku mě zklamal, jeho set byl už ve druhé půlce, ale moc mě nezaujal, takže se vracíme na chvilku do kempu a od 17:30 si jdeme poslechnout hardcore od MAD DOG, hrál fakt dobře, jeho set se mi hodně líbil.

No a pak se mi vybila poslední baterka do foťáku, takže pak už žádný další fotky 🙁
Naneštěstí nám to dalo podnět k vyzkoušení stánku Vodafonu, kde bylo možné si odložit mobilní telefon do nabíječky, ale po hodině přibylo jen pár procent, zkusil jsem tam dát i foťák ale ten se nenabil vůbec.

Po areálu bylo také rozeseto 10 vysílačů v jejichž blízko bylo možné připojit se na bezplatnou wifinu, překvapivě nebyla tak pomalá jak jsem očekával, bez větších problémů se mi podařilo připojit na facebook i na email.
Od 18:30 do 19h jsme se přesunuli na Black stage poslechnout si PROMO.

Část jeho setu zde:

V 19h jsme si šli poslechnout ALPHA2 , už minule když jsem je poprvé slyšel hrát na Daylight festivalu hráli naprosto bezkonkurenčně a vytvořili hodně zajímavou párty.
Řezali opravdu pěkně a z celého dne se mi jejich set líbil ze všech nejvíc.

(Jestli někdo najdete odkaz na jejich set napište ho prosím do komentářů)

Ve 20h skončily všechny stage a otevřela se hlavní, kde začínal THE CLOSING RITUAL Jako první hrál COONE, který mě svým setem zas až tak nezaujal, i když jeho produkci mám hodně rád.
Pak WILDSTYLEZ, který jak se dalo očekávat hrál slabší melody hardstyle a nustyle.
Zakončovali GUNZ 4 HIRE, o kterých mi bylo už předem jasné že předvedou tu nejlepší show, a jejich set se mi líbíl z celého dne hned po ALPHA2 asi nejvíc, perfektní zakončení DEFQONU.1.

Kdybych měl porovnat Endshow a The Closing Ritual, tak Endshow byla rozhodně zajímavější po vizuální stránce, světla, lasery a dlouhé ohňostroje byli krásně udělané, ale The Closing Ritual byl rozhodně zajímavější hudebně.

Záznamy THE CLOSING RITUAL:

Coone (20:00-21:15)
Wildstylez (21:15-22:15)
Gunz 4 Hire (22:15-23:00)

Coone (20:00-21:15)

Wildstylez (21:15-22:15)

Gunz 4 Hire (22:15-23:00)

Za mě ještě velký plus, že se lidi dobře rozprostřeli po areálu a před stagemi bylo prakticky všude dost místa, ostatně během celého víkendu bylo na všech stagíích dost místa dokonce i na Redu během Endshow a The Closing Rituálu.

Výborná byla také mobilní aplikace, ve které jsem si mohl přehledně připravit timetable.

Celý víkend byl naprosto perfektní, artists, sety, pařící lidi vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.
Už teď se nemůžu dočkat příštího ročníku, byl to naprosto neuvěřitelný zážitek.
Thank You Qdance!
See you next year!

 

Ještě si shrneme, na kolik nás celá tahle sranda přišla (jeli jsme ve 4).
Benzín cca 8000kč za auto, 2000kč na osobu.
Hotel*** v amsterdamu 35 na osobu.
Parkování 15 za auto, 3,75 na osobu
Charita: 10 na osobu
Sečteno, bez započtení vstupenek a tokenů, každého z nás stál tenhle výlet 3300kč
Bez návštěvy Amsterdamu by jsme zaplatili o cca 900kč méně.

Osobně bych řekl, že člověka, to se vším všudy vyjde cca na 7-8tis Kč jaké máte zkušenosti vy? Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti v komentářích.

 

Záznam setů si můžete poslechout zde:
http://lsdb.nl/list/event/58886.html

Za tuto informaci děkuji Honzinovi z jeho článku:
http://www.poslouchej.net/21110-Zaznam-vystoupeni-z-Defqon-1.html

Zde si můžete poslechnout všechny dosud vydané Anthem pro Defqon.1 festivaly za jejich 11 let působení na hard dance scéně.

2003; 30 Minutes (DHHD)

2004; Demolition (Tuneboy)

2005; Emergency Call (The Prophet)

2006; The Colour of the Harder Styles (Showtek)

2007; Get Wasted (Brennan Heart)

2008; Biological Insanity (Luna & Deepack)

2009; Scrap Attack (Headhunterz)

2009; DEFQON.1 AUSTRALIA…Maximum Force (Zany)

2010; No Time To Waste (Wildstylez)

2010 ; DEFQON.1 AUSTRALIA…Save Your Scrap for Victory (Headhunterz)

2011; Unite (Noisecontrollers)

2011; DEFQON.1 AUSTRALIA…Psychedelic Wasteland (Toneshifterz)

2012; World of Madness (Headhunterz, Wildstylez & Noisecontrollers)

2012; DEFQON.1 AUSTRALIA…True Rebel Freedom (Wildstylez)

2013; Weekend Warriors (Frontliner)

Zdroje:
en.wikipedia.org/wiki/Defqon.1_Festival
www.poslouchej.net/21110-Zaznam-vystoupeni-z-Defqon-1.html
www.youtube.com
www.youtube.com/playlist?list=PLD5274C501DB6A6C4
lsdb.nl/list/event/58886.html
defqon1.nl/live/

 

V PŘÍPADĚ ŽE NALEZNETE NA YOUTUBE NEBO JINDE ZÁZNAMY SETŮ NAPIŠTE NÁM JE PROSÍM DO KOMENTÁŘŮ, DĚKUJEME 🙂

Created by DEOXIDE.

IMG_1332

Komentáře jsou vypnuty.