Let It RollPublikoval Dne 27.2.2015

Jeden z největších a nejlepších outdoor festivalů v Česku, a též jeden z nejdůležitějších na DnB scéně. Tak by se dal definovat Let it Roll. Místo konání bývalé Benešovské kasárny je zajisté výborné místo pro takovou akci. Tak jsme s kamarádkou vyrazili. Poprvé. A byli jsme rádi. První noc nás totiž čekala noc plná rychlých rovných distorzovaných beatů – Hardcoru.

Neboť prázdniny jsou vždy nabité, přijel jsem znaven cestou až z hranic na plzeňsku. Jenomže pumpující LiR byl slyšet až na autobusové nádraží, a energie, o kterou jsem se bál, bylo najednou hodně. Už zbývala jen festivalová klasika: najít místo, rozbalit stan, osvěžit se pivkem či panákem, dát všem pac a pusu a jít na věc ! Z mnoha a mnoha stageí LiRu jsem se nejvíc těšil na DEVASTATOR. Po menších technických potížích a dalším pivečku na uklidněnou jsme se dočkali. Hardcore Fuckers rozjeli sedmý ročník. Následoval italský producent, který měl tu čest spolupracovat napříkald s Endymion. Jeho „euphoric hardcore“ set určitě přilákal novou krev do scény. Následoval Hard Way… Fuck! Přísahám, že při jejich LIVE setu jsem přišel o polovinu sluchu! Totální Hardcorová smršť. Pánové, respekt!

DJ Hidden, otec crossbreadu a polovina Outside agency byl pro fanoušky žánru rozhodně lahůdkou. Po hodině musel uvolnit místo jinému otci, hlavnímu šílenci – Neophytovi. Mile nás překvapil, neboť přijel s MC Alee. Randál mohl začít. Více snad než Neophytův set mě zaujal jeho zápal pro publikum a obecné šílenství. Takové vylomeniny, co vyváděl, jsem opravdu ještě neviděl. Ale bylo to super, více než DJem byl jedním z nás. Na jeho věk – TOP! Děkujeme.

Alien T – zástupce Hardcore Italia držel Neophytovo tempo a šílenství. To zaslouží respekt. Jím ovšem končí zahraniční část lineupu a vracíme se k domácím. Hungry Beats… Ty vole, to nejde! Pokaždé, co je slyším, tak z nich umírám. Možná i doslova. Pánové Kryštof a Filip vždy napálí neuvěřitelnou Hardcorovou řežbu. Pro můj Hardstylový mozek nepochopitelná záležitost. Určitým způsobem si říkám, že každý jejich set je jeden metál na mojí hruď. Raverský Metal za odolnost. Jsem rád, že je máme, bez kluků by jsme byli jen napůl zničení, a to pak není ani rave. Prague Nightmare allstars do nás jen vsunuli výborný hardcorový set plný známých paleb od Angerfista, Wasted Mind, Miss K8 a dalších.

Druhý den festivalu Let It Roll byl naplněn drum and bassovými beaty. Jako člověk žánru neznalý vyzdvihnu pouze pár jmen, které znám, a které si pamatuji. Noc jsme začali s opening show, stejně jako den předtím. Po několika panácích Kapitána Imaginationa jsme vyrazili. Na hlavní hvězdu festivalu – Netskyho live. Ze zkušenosti vím, že slovíčko Live znamená pro skoro každého umělce něco jiného. V Netskyho podání to znamenalo kapelu, což musím uznat – je super nápad, který určitě byl složitý na zpracování. Zaznělo mnoho známých hitů jako Alive či Puppy. Samozřejmě v osobitém Live podání, což dodalo i „popovým“ hitům grády. Dav šílel, a my s ním. Když mistr skončil, bylo na čase přesunout se do Finlandia Factory na francouzské Dirtyphonics. Kamarádka mě upozorňovala, že tento set se mi bude líbit nejvíc a samožrejmě měla pravdu (když je to ta kamarádka). Totální smršť předvedli na stagi. A nejen DnB, jejich set obsahoval výběr snad z každého žánru Bass Music. Společné jsem též oslavily narozeniny Charlyho. Byla to paráda.

Let It Roll již nikdy nebude vymazán z historie festivalů, obzvlášť těch českých. Jeho vźdy unikátní stage, která kreativitou nešětří, jeho opening show a hlavně mnoho zahraničních hvězd, které se vystřídaly za mixem, dělá z LiRu klutovní festival Drum&Bass scény. Za rok znovu!

Fotoreport z DEVASTATOR night na festivalu Let it Roll: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.677123902370922.1073741826.328473460569303&type=3

Reklama

Sdílejte článek:

Komentáře jsou vypnuty.