Pendulum – drum’n’bass naživoPublikoval Dne 12.6.2011


Psal se rok 2002, když se v Perthu sešli Rob Swire, Gareth McGrillen a Paul Harding a založili kapelu Pendulum. Pro Paula byl djing už známá věc, kdežto Rob a Gareth byli členy rockové kapely Xygen. Track Messiah od Konflictů, který slyšeli v klubu je, ale donutil změnit žánr a tak vznikají drum’n’bassoví Pendulum. Jejich prvním hitem je track Vault, který vychází na Kingz of the Rollers EP v roce 2003, ve kterém se také skupina přesouvá do Velké Británie.

Po několika releasech jako Spiral nebo Ulterior Motive vydávají Pendulum v roce 2005 jejich debutové album Hold Your Colour. Prodalo se více jak 225tisíc kopií alba a to jenom v Británii s nejlepším úspěchem 29. Místa v UK Album chart. Album bylo v roce 2007 vydáno s jiným tracklistem. V roce 2006 se k základní trojici přidává kytarista Peredur ap Gwynedd, MC Ben „The Verse“ Mount a Paul Kodish na bicí.
V květnu roku 2008 vydávají Pendulum jejich druhé album se jménem In Silico. Toto album obsahuje oproti Hold Your Colour více rockových prvků a druhý singl z alba Propane Nightmares stoupá v UK Singles Chart až na 9. místo. Díky úspěchu pořádají turné po evropských festivalech a pořádají první tour po Severní Americe. Téhož roku vydávají DVD s živým koncertem z Brixton Academy, které bylo vydáno o rok později v červnu. V roce 2009 Kodish odchází a nahrazuje ho bubeník Kevin Sawka.
V roce 2010 vydávají zatím jejich poslední album Immersion. Nejznámější track alba Watercolour dosáhnul 4. místa v UK Single Chart a jejich Witchcraft dosáhl nelépe 29. místa v UK Single Chart. Na Immersion se měl objevit i track Ransom, ale jelikož se Swireovi poničily data před vydáním desky, vydání tracku na albu Immersion se zrušilo a bylo vydáno samostatně jako single při pomoci Japonsku, postihnutého tsunami. V lednu letošního roku Pendulum vydávají Deluxe edici alba Immersion na iTunes, které obsahuje 15 originálních tracků s remixy Watercolour, Witchraft a The Island.
V současné době se spekuluje o notné dávce punku v novém albu. Prohlásil to Swire na svém twitteru. To však bylo opět na Swireově twitteru vyvráceno a na nové album si hold budeme muset počkat.

Jejich asi nejznámější klip vůbec s tlouštíkem masakrujícím na jejich track Slam

Watercolour


http://www.pendulum.com/
http://www.myspace.com/pendulum
http://www.youtube.com/user/pendulumlive
http://www.facebook.com/pendulum

Reklama

Sdílejte článek:

Komentáře jsou vypnuty.