[Dubstep] Murdaaa! aneb rozhovor s Chrisem Murtomakim (consists english interview)Publikoval Dne 4.6.2011


Chris konečně poskytnul našemu webu rozhovor… čtěte dál…
Phorbo:Řekni nám teda něco o sobě… odkud si, kolik ti je atd
Murdaaa: Žiju ve slunečném San Diegu v Californii. Je mi 20, téměř 21 díky bohu (pozn. red.: v americe je věk 21 něco jako u nás 18). A říkám díky bohu, protože jednadvacetiny je věk pro vstup do klubu, a od té doby co dělám jenom „todle“ (žádnou práci ani školu), věk je docela dobrá věc pro sehnání více akcí, kde můžu hrát

Phorbo: Co tě přimělo k tvoření dubstepu/drumstepu… co za tack tě donutil si říct: tak, a teď začnu dělat svojí muziku!
Murdaaa: Muzika byla vždy hlavní v mém životě. Na hudební nástroje hraju od 6-7 roků, takže tvoření bylo už jenom krůček od samotného hraní. Miluju dubstep po shlídnutí Plasticiana (producent a dj) a jeho luxusního a super setu na akci Fresh v San Bernadinu. Později ten večer jsem potkal 12th Night a zrodil se MURDAAA.

Phorbo: Který producent měl/má na tebe největší vliv?
Murdaaa: Bassnectar mě vždycky odrovná. Jeho rychle mixování a nahodilé změny během jeho setu dávaj úplný rány. Flying Lotus je další osobní favorit. Mám rád, jak dokáže parket roztančit, ale zároveň ho dostat do tranzu. Samozřejmě Skream a Benga mě inspirovali od základního znění dubstepů. Jejich styl hraní a to jak hrajou byl určitě důvod si říct „Tak, a todle dokážu taky!“

Phorbo: Proč produkuješ dubstep? (proč ne třeba house nebo tektonic?
Murdaaa: Popravdě jsem zprvu produkoval house. Byl jsem velký fanoušek housu a elektro-housu, když USA zasáhl elektro-house. Ale jak říkám, viděl jsem živou dubstepovou show na 10. Fresh Anniversary a v tu chvíli jsem věděl, že dělám špatný žánr. A je docela srandovní, že několik dní poté jsem zkontaktoval 12th Planet na facebooku a říkal jsem mu, že jsem z housu přešel na dubstep. Na to mi jenom řekl, že to nemám měnit. hahah… A tak jsem tady:)

Phorbo:Na který svůj track si nejvíce hrdý?
Murdaaa: Na ten, který je z 99% dokončený na disku. Je to super tajné, ale dle mě je to naprostý vítěz.

Phorbo: Jak dlouho produkuješ? Jaké byly začátky?
Murdaaa: No takhle, bude to 3 roky toto léto. Jedinou špatnou zkušeností byly začátky, když jsem se učil ve Fruity Loops. Když už jsem to dostal do ruky, tak to byla zábava. Nemůžu dělat, co nechci nebo co si neužiju. Takže bych nebyl tam, kde jsem teďka, kdyby mě to opravdu nechytlo v ten den JEDNA.

Phorbo: Jaký program používáš pro produkci?
Murdaaa: Nedávno jsem přešel z Fruity Loops na Logic a ten je neskutečný. Zkracuje moji práci od začátku do konce

Phorbo: Na hraní na akcích používáš final scratch, přehrávače nebo gramofony?
Murdaaa:  Naučil jsem se mixovat na starých tracnových nahrávkách na gramcích, ale tedk používám Native Instruments S4 (kterýžto miluju) jedoucí přes DJM 800 a můj Macbook Pro přes Traktor.

Phorbo: Teďka vydáváš na několika labelech. Co máš v plánu dál?
Murdaaa: Jsem podepsaný pod releasem na Heavy Artillery Recordings a pod School of Dub digital na nějakou chvíli. Takže nějaký plán je. Chci se tímdle živit. Chci jezdit po celém světě a chci inspirovat další lidi posouvat hranice čehokoliv, co dělají, ať už to je spojené s hudbou nebo ne. To je to, oč tu běží. Inspirace!

Phorbo: Jaká byla největší akce, kde jsi hrál?
Murdaaa:Tak nějak pár stovek. Ale jak jsem říkal, bude mě 21, takže možnost hrát na větších akcích bude samozřejmostí.

Phorbo: Na čem právě pracuješ?
Murdaaa: Ten onen super tajný track 🙂 A onen set pro hardcast jsem musel nahrát třikrát, protože mě sekal počítač…

Phorbo: Kdo je tvůj oblíbený producent a dj? A label?
Murdaaa: Nemůžu moc říct, že bych měl oblíbence, je jich moc. A ani říct jaký label mám nejradši. Mám rád Circus records, ale kdo má rád dubstep, tak kdo je rád nemá, že? Flux Pavilion, Doctor P a Funtcase jsou prostě klasa . Skism to teďka docela válí. Taky Dodge and Fuski. Vždycky jsem měl slabost pro Excisiona a Datsika a Rottun Records, ale Bassnectar je stejně pořád naprostý top pro mě.

 

Pro případné otázky na Chrise pište mě nebo mu pište přímo na sajtu:

http://soundcloud.com/yomurdaaa

http://www.facebook.com/yomurdaaa

Na Hardcastu se pracuje… nebuďte nedočkaví 😉

MURDAAA – If This Doesn’t Bang (WIP) by MURDAAA

MURDAAA – Slay The Cat [Forthcoming School of Dub Digital] by MURDAAA

English version

P: Tell us something about yourself – where do you live, how old are you, what you do (work/study).
M:I live in Sunny San Diego California, im 20 about to be 21, thank god. And I say thank god because with 21 being the club age, and since I only do this (aka no school or work) I need to be of age so I can start getting more gigs. 🙂

P:What music made you to make dubstep/drumstep – what was the fist tune when you said: okey, i have to do my own music!
M:Music has always been a central part of my life. I’ve been playing instruments since I was 6 or 7 so making music has always been in the ballpark for me. I fell in love with Dubstep after watching Plastician drop a super gnarly set at Fresh in San Bernadino, then later that night I met 12th Planet, and thus MURDAAA was born.

P:which producer was/is the most influencing you?
M:Bassnectar kills it everytime. His on the fly remixing and random editing during his sets blow me away. Flying Lotus is another personal favorite, I really love how he can make it dancey, but put you almost in a dream state at the same time. But Skream and Benga have really inspired me from a straight Dubstep point of view. Their mixing styles and how they play off each other definately made me go home and be like „Okay, I’m doing that for sure!“

P:why do you produce dubstep (why not something like house or tektonic)?
M:I started producing house music actually. I was a big house and electro house fan when electro house hit the states. Then like I said, I saw a live Dubstep show at Fresh Anniversary ’10 and I knew right away that I was producing the wrong genre. And its funny, because a couple days after, I hit up 12th Planet on facebook and I was talking to him telling him I switched from house music to dubstep and he told me not to switch hahah. And here I am 🙂

P:What track you’ve ever made you’re proud of the most?
M:The one that’s 99% finished that’s sitting in my DAW. Super secret but I have a feeling its a real winner 🙂

P:How long you’re producing? What was the starts like?
M:Let’s see, going on 3 years this summer I believe. The only bad part about the beginning was learning how to use Fruity Loops. Once I got the workflow of it, It was always fun. I can’t do anything that I don’t want to do or don’t enjoy so I wouldn’t be where i’m at right now if I didn’t have a blast pretty much from day 1.

P:Which program you use for producing?
M:I just recently switched from Fruity Loops to Logic and Logic is awesome. Really cuts down my production time start to finish.

P:For djing you use final scratch, players of turntables?
M:I learned on turntables mixing old trance records, but now I got a Native Instruments S4 (which I love) running through a DJM 800 and my Macbook Pro on Traktor

P:You’re releasing on some labels right now? what goals you want to reach?
M:I just got signed to Heavy Artillery Recordings and I’ve been signed to School of Dub digital for a little while now. Seriously as for goals. I want to live off this. I want to travel all around the world, and I want to inspire other people to really push boundaries with whatever they are doing whether its related to music or not. That’s what it’s really about. Inspiration!

P:What was the biggest party you’ve ever played on?
M:So far maybe a couple hundred. but Like i said since i’m about to be 21 the game changes real quick.

P:What are you working on right now?
M:This new super secret track 🙂 And I’ve had to record the mix 3 times all the way through because of computer glitching…

P:who’s your favourite producer and dj? and label?
M:I can’t really say I have a favorite, there’s too many. There’s also a lot of good labels out there right now. I really like Circus records but then again who doesn’t. Flux Pavillion and Doctor P and Funtcase are REAL Legit. Skism is killin it right now. So is DOdge and Fuski. Always got love for Excision and Datsik with Rottun Records, but Bassnectar still takes the top spot.

Reklama

Sdílejte článek:

Komentáře jsou vypnuty.