NovinkyRozhovory

Rozhovor s Maicussem – Vítězem IMAGINATION contestu

Jaký styl/styly hraješ ?
Dříve jsem hrával hlavně trance, ale od minulého roku se zaměřuji zejména na hardstyle, který ode mě můžete slyšet na většině akcích. Rád si ale občas zahraju i jiné styly jako například techno/tech house, subground či progressive/electro house a čas od času se objevím i na nějaké trancové akci.

Jaké byly tvoje začátky ? Klub, akce nebo podobné ?
Ze všeho nejdřív jsem si domů pořídil vlastní techniku, na které jsem se naučil mixovat. Po pár měsících už jsem si v tom byl jistý a chtěl jsem si vyzkoušet i hraní před lidma. Kontaktoval jsem všechny možné pražské kluby a na začátku roku 2011 jsem ve dvou dostal šanci si zahrát. Sice to bývalo jednou za měsíc přes týden s téměř nulovou návštěvností, ale pomohlo mi to získat pár zkušeností a trochu sebedůvěry. Další příležitosti přicházely díky tomu, že jsem se já a další přátelé začali věnovat promotérství a postupně jsme získávali další a další známosti.

Co byla tvoje první zkušenost s Hardstylem ?
Hardstyle jsem poprvé slyšel na festivalu Pleasure Island 2010 v Hradci Králové.. Tehdy mě ale ještě moc neoslovil a pod kůži se mi dostal až o 2 roky později, kdy jsem na youtube našel záznam ze závěrečné show festivalu Defqon.1, která mě naprosto ohromila. Od té doby jsem se o hardstyle začal zajímat mnohem víc. K jeho hraní v klubech jsem se ale dostal poměrně neplánovaně, a to až minulý rok v květnu během trancové akce v Mecce, kdy po mě chtěla skupinka francouzů zahrát právě něco z hardstylu.

Proč právě Hardstyle ?
Je to hudební styl, který má v sobě spoustu energie a člověk se při něm skvěle vyřádí jak za mixpultem, tak na parketě. Navíc si myslím, že popularita hardstylu jak ve světě, tak i u nás čím dál více stoupá a tento žánr si postupně získává další nové fanoušky.

Co si myslíš o Early Hardstylu ? Líbí se ti více Nustyle nebo Early ?
Jelikož poslouchám hardstyle teprve pár let, tak se mi líbí spíše Nustyle. Sice i mezi Early hardstyle tracky bych našel pár oblíbených kousků (např. Brennan Heart – One Master Blade) , ale obecně mám raději modernější sound než ten oldschoolový.
Máš oblíbeného umělce nebo album ?
To by bylo asi na delší rozepisování, oblíbených interpretů mám spoustu… Od Wasted Penguinz či Code Black hrajících euphoric hardstyle až po lehčí raw hardstyle v podání DJs jako Ran-D, Adaro, Zatox atd.

Jak jsi se dozvěděl o contestu na IMAGINATION FESTIVAL ?
Z facebookových stránek imagination festivalu. Tušil jsem nebo spíš doufal, že nějaký contest přijde, takže jsem to průběžně sledoval .
Co ti první proběhlo hlavou když jsi viděl že jsi vyhrál ?
Nechci, aby to znělo nějak nafoukaně, ale pokud mám být upřímný, nebyl jsem tou výhrou až tak zaskočený. Nicméně jistý jsem si také nebyl a napjatý jsem byl až do konce. V soutěži bylo spoustu kvalitních setů, které by si zasloužily první místo. Nakonec se ale porota rozhodla pro mě a já jsem jim za to velmi vděčný.
Byl jsi někdy na IMAGINATION FESTIVALU ?
Plánoval jsem jít minulý rok, ale bohužel na to nebyly finance. Veškeré úspory padly na Qlimax.
Letos to je obráceně. Qlimax jsem vynechal a událostí podzimu pro mě bude Imagination festival.

Je nějáký milník/úspěch/vystoupení kterého si hodně vážíš ?
Vážím si každého vystoupení na kterém si mohu zahrát, nicméně největší šanci se ukázat dostanu právě teď na Imagination festivalu, takže se budu maximálně snažit, abych udělal dobrý dojem.
Některých drobných úspěchů se mi podařilo dosáhnout i ve své vlastní produkci. Zatím jsem dal dohromady sice jen pár tracků (trance i hardstyle), nicméně většinou na ně byly kladné ohlasy a pár z nich se mi i podařilo vydat na menších zahraničních labelech.

Hrál si někdy na nějáké velké akci ?
Hrál jsem na více klubových akcích i festivalech, ale největším zažitkem pro mě bylo asi hraní na Svojšicích. Z klubových akcí byla nejlepší atmosféra zase na Headhunterzovi v Mecce (a to i přesto, že jsem hrál jako první) nebo na posledním dílu Rezonance, kde jsem předskakoval duu In-Phase.
Na koho se nejvíce těšíš na IMAGINATION festivalu ?
Těším se na všechna hardstylová jména. Nejvíce na Zatoxe, od něhož očekávám, že zahraje spoustu věcí z jeho nového alba, které se mi velmi líbilo. Jsem zvědavý i na to, co předvede Angerfist. Hardcore sice tolik nevyhledávám, ale i Angerfistovo nové album je dle mého velmi povedené.
Co můžem očekávat od Maicusse v roce 2015 ?
Chci se více zaměřit na vlastní produkci. To je cíl, který si kladu už dlouho, ale bohužel se mi ho zatím nedaří plnit tak, jak bych chtěl. Tak snad v příštím roce přijde změna a dočkáte se ode mě nových tracků či remixů, které budu moct poté prezentovat na akcích .

Související články

Back to top button